Nimi kertoo jo paljon: Brumaba OP VARIUS on suunniteltu vastaamaan kaikkiin kirurgian osa-alueisiin. Pöytä todella erottuu edukseen kattavien säätömahdollisuuksiensa ansiosta. Toiminnalisen pääosion, pitkittäissuuntaisen vaakakallistuksen ja erityisen suuren korkeussäätövaran lisäksi VARIUS tarjoaa jaettavan kaksoisjalkatuen.
| Kokonaispituus | 1.770 mm - 1.940 mm |
| Kokonaisleveys | 555 mm |
| Paino | 195 kg |
| Max. kuorma pöydällä | 300 kg |
| Max. kuorma pääosio | 100 kg |
| Max. kuorma jalkaosio | 150 kg |
| Korkeus | 610 mm - 1040 mm |
| Pääosion kallistus | -45° - +35° |
| Selkäosion kallistus | -16° - +60° |
| Istuinosion kallistus | -31° - +43° |
| Jalkaosion kallistus | -90° - +30° |
| Vaakakallistus | -17° - +17° |
| Käyttöjännite | 24V DC |
| Suojausluokka | IP X 4 |
| Akun kapasiteetti | 20 Ah |
| Käyttöaika max kuormalla | 1-2 viikkoa |