
Klikkaa kuvaa nähdäksesi sen suurempana
| Ominaisuus | Mach LED 3MC |
|---|---|
| Kuvun läpimitta: | 510 mm |
| Valoteho 1 m:n etäisyydeltä: | 140 000 Lux |
| Valon värilämpötila: | Säädettävissä ohjauspaneelista sekä steriilistä kahvasta: 3750 - 4750 kelvin |
| Värintoistoindeksi Ra: | ≥96 |
| Värintoistoindeksi R9: | ≥96 |
| Valokentän koko (1m etäisyydellä): | 17 - 28 cm |
| Kirkkauden säätö: | 50 - 100 % maksimivalotehoste, säätö ster. kahvasta sekä ohjauspaneelista. Myös Endolight-ominaisuus (5% maksimivalotehosta) yleisvalaistukseksi, käyttö ohjauspaneelista |
| Lämmittävä vaikutus, pään alue: | + 0,5 C |
| Virrantarve: | 120 VA |
| Polttimo: | 112 LED-valaisinta |
| LED käyttöikä: | ≥ 50 000 h |
| Valokentän syvyys: | 90 cm |
| Kuvun korkeussäätö: | 118 cm |
| Kuvun liikuttelu: | kardaaninen |
| Hyväksyntä: | 93/42/EEC, IEC DIN 601, TUV |
| Ominaisuus | Mach LED 3MC Smart |
|---|---|
| Kuvun läpimitta: | 510 mm |
| Valoteho 1 m:n etäisyydeltä: | 140 000 Lux |
| Valon värilämpötila: | Säädettävissä ohjauspaneelista sekä steriilistä kahvasta: 3750 - 4750 kelvin |
| Värintoistoindeksi Ra: | ≥95 |
| Värintoistoindeksi R9: | ≥90 |
| Valokentän koko (1m etäisyydellä): | 17 - 28 cm |
| Kirkkauden säätö: | 50 - 100 % maksimivalotehoste, säätö ster. kahvasta sekä ohjauspaneelista. Myös Endolight-ominaisuus (5% maksimivalotehosta) yleisvalaistukseksi, käyttö ohjauspaneelista |
| Lämmittävä vaikutus, pään alue: | + 0,5 C |
| Virrantarve: | 60 VA |
| Polttimo: | 112 LED-valaisinta |
| LED käyttöikä: | ≥ 50 000 h |
| Valokentän syvyys: | 90 cm |
| Kuvun korkeussäätö: | 118 cm |
| Kuvun liikuttelu: | kardaaninen |
| Hyväksyntä: | 93/42/EEC, IEC DIN 601, TUV |
| Ominaisuus | Mach LED 3SC |
|---|---|
| Kuvun läpimitta: | 510 mm |
| Valoteho 1 m:n etäisyydeltä: | 140 000 Lux |
| Valon värilämpötila: | 4500 kelvin, kiinteä |
| Värintoistoindeksi Ra: | ≥95 |
| Värintoistoindeksi R9: | ≥94 |
| Valokentän koko (1m etäisyydellä): | 17 - 28 cm |
| Kirkkauden säätö: | 50 - 100 % maksimivalotehoste, säätö ster. kahvasta sekä ohjauspaneelista. Myös Endolight-ominaisuus 5% yleisvalaistukseksi, käyttö ohjauspaneelista |
| Lämmittävä vaikutus, pään alue: | + 0,5 C |
| Virrantarve: | 45 VA |
| Polttimo: | 28 LED-valaisinta |
| LED käyttöikä: | ≥ 50 000 h |
| Valokentän syvyys: | 90 cm |
| Kuvun korkeussäätö: | 118 cm |
| Kuvun liikuttelu: | kardaaninen |
| Hyväksyntä: | 93/42/EEC, IEC DIN 601, TUV |